17.12.09

motywatory

1. Opłaca mi się chcieć?
2. Czy warto zastanawiać się, planować i układać rozwiązania spraw, które tak naprawdę gówno mnie obchodzą? Umartwiać się? Samemu sobie szkodzić? Siebie samego ryzykować?
3. Czy opłaca mi się chcieć uwierzyć w to, że nie jestem tu, a będę?
4. Jak dobrej szukać pracy? Na ile się przykładać? Jaką sumą na koncie zadowolić się na dłużej niż miesiąc? Na co zbierać pieniądze? Po co zbierać pieniądze? Ile cali powinien mieć mój telewizor?
5. Mieć poglądy czy raczej wierzyć emocjom? Jak nazywać to, co myślę i jak myśleć o tym, czego jeszcze nie zdążyłem nazwać? W co wierzyć i komu?
6. Co myśleć o kobietach, które muszą wkładać sobie pięść do waginy lub odbytu, żeby osiągnąć orgazm? Czy ma być mi głupio, kiedy przyznaję się, że oglądam filmy porno? Kiedy się masturbuję?
7. Jakie żarty mogę już opowiadać rodzinie? Jakie święta obchodzić z pasją? Wódkę pić z kieliszków czy w drinkach? Przy kim się upijać? Z czego już wyrosnąć na zawsze?
8. Co myśleć o premierze? Szanować prezydenta? Dbać o demokrację? Czego nie tolerować? Co myśleć o wojnie w Iraku i jakie mieć zdanie o udziale naszych wojsk, ich wojsk i wszystkich pozostałych wojsk biorących udział w tym konflikcie? Co ze służbą zdrowia?
9. O czym pisać i jakich słów unikać? Czy przejmować się tym, co pomyśli ciocia, kiedy przeczyta, skoro nie dla cioci piszę? Jak udowodnić, że coś jest dla mnie ważne nawet, jeśli nie mam z tego pieniędzy?
10. Daj się polubić. Wzbudzaj zaufanie. Nazywaj wszystkich przyjaciółmi. Czcij ojca swego i żonę jego. Używaj ich imion lepiej niż własnego. Pochwalaj podobieństwa, brzydź się różnicami. W razie wątpliwości, dziel się nią ze snami. Korzystaj z faktów, unikaj opinii. Dbaj o wpływ kontaktów. Umawiaj się z nimi. Przychodź na spotkania, obdzwaniaj rodzinę. Szukaj możliwości, nie wnikaj w przyczynę. Miej cele przyziemne. Staraj się zarabiać, zbieraj na mieszkanie. Unikaj kredytów, nie wciągnij się w branie. Nie bierz się na serio, nie bierz nic do siebie. Sobie nie obiecuj, innych o nic nie wiń. Trzymaj wszystko krótko, jakbyś miał to stracić, nie chowaj pod kłódką, co przeszkadzać ma ci później. Nic już nie pożyczaj, i tak jesteś dłużny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

tak?