9.6.14

3 x drabble

karty tarota

Tatarak kładł się pod wiatrem, karty tarota wypadły mu z ręki. Łódka próbowała oderwać się od brzegu. Ostatni raz spojrzał na płonący tartak.
Traktat z kartami skończył się w tym miejscu, postanowił ostro. Haha! I kto jest teraz górą, co?! Wreszcie się uwolnił! Odwiązał sznurek, wskoczył do łodzi.
Zmrużył gniewnie oczy. Na dulce zatrzymała się któraś z nich. Grzbietem do góry, suka. Strącił ją do wody. Ciekawe, jaka… Nie! Musiał płynąć dalej. Tak, dalej!
Zamarł. Wiatr przywiał bóg wie skąd następną. I kolejne. Zaciekle tłukł wiosłami, ale na środku jeziora kart było już tyle, że przestał wiosłować i zaczął tonąć.karty tarota

kontrakt

Albrecht Szpak zatrzymał swój motolot przy osiemnastym piętrze starej kamienicy. Zapukał w okno.
Łysy, wąsaty facet wychylił się ze środka.
- O co chodzi?

Pokazał mu formularz zamówienia.
- Zgadza się?
Kiwnął głową, że tak
- Podpisz. Dobrze… Ok. W imieniu Rozpłodni Św. Hiacynta gratuluję przydziału. Oto produkt.
Podał mu fiolkę. Mówił dalej:
- Zgodnie z tabelkami z załącznika. Proszę, tutaj aneksy. Podpisz. Płeć żeńska, wzrost waga średnie, przyszły zawód terapeutka. Szczegóły są na odwrocie. W razie czego jest tam nasz numer. Jeszcze raz gratulacje i życzę pomyślnych kontraktów.

Mężczyzna uśmiechnął się. W jego przedsiębiorstwie domowym pojawiła się nowa nadzieja. Niezwłocznie poszedł powiadomić współmałżonków.


czyściciele

Nadleciała kolejna zmiana. Święta powinność wymaga pełni sił, dlatego zmieniamy się co godzinę, jak każe kodeks. Wszystko jest cudownie ustawione, a strażnicy pilnują, żebyśmy nie zbłądziły.
Zostaniesz oczyszczony, tak jak mówi SŁOWO. O, błoga przepowiednio, która się spełniłaś. Bitwa skończyła się wczoraj, ale ciał jest tak dużo! Musimy pracować wydajniej, żeby zdążyć. Trupy szczególnie potrzebują naszego wsparcia. Walka z brudem i plugastwem to nasza misja, gdziekolwiek zwiadowcy coś wykryją, jego muszystość, król wielki Futron posyła oddział w imię SWOJE.
O święta władzo, jakie to szczęście znać cel i powód bycia. Uśmiecham się do skrzydlatych przyjaciół. Przyjaciele radują się ze mną.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

tak?